Nietypowe umywalki – nowatorskie materiały wykonania

Standardowa, biała umywalka ceramiczna jeszcze nie tak dawno temu stanowiła jedyną dostępną opcję aranżacyjną. Obecnie jednak jej kupno to wybór, a nie konieczność. Osoby pragnące wybrać nową umywalkę mają do dyspozycji dziesiątki bardziej intrygujących modeli, zarówno pod względem kształtu, jak i materiału wykonania.

Umywalki metalowe

Metal jako materiał wykonania nie pozostaje współcześnie jedynie domeną zlewozmywaków kuchennych. Prosta, ascetyczna łazienka, której właściciele inspirują się przemysłowym stylem loftów, skorzysta na instalacji umywalki wykonanej ze stali nierdzewnej, miedzi bądź mosiądzu. Idealnym jej dopełnieniem będzie armatura z tego samego metalu, jak bateria umywalkowa czy bateria wannowa ścienna.

Z metalu może być wykonana zarówno umywalka nablatowa w formie okrągłej misy, jak i wbudowana w toaletkę umywalka prostokątna lub kwadratowa. Sprzęty te z całą pewnością zrobią wrażenie na każdym gościu, trzeba jednak pamiętać, by dbać o nie w sposób pozwalający na zachowanie ich piękna i połysku. Na szczęście większość z nich powleczona została przez producentów specjalną powłoką, ułatwiającą czyszczenie.

Umywalki kamienne

Łazienka, która swoim wyglądem ma przywodzić na myśl atmosferę wakacyjnego domku w leśnej głuszy, powinna zawierać sporo elementów drewnianych, kamiennych, a nawet zielone rośliny. Jednym z bardziej efektownych sposobów na wyeksponowanie tej stylistyki będzie instalacja kamiennej umywalki.

Nie da się ukryć, że wiąże się to ze sporą inwestycją, ale efekt końcowy przechodzi najśmielsze oczekiwania. Umywalki kamienne to niewątpliwie użytkowe dzieła sztuki. Część z nich wykonywana jest z jednego bloku naturalnego kamienia (najczęściej marmuru), część natomiast – ze specjalistycznych kompozytów, co ma na celu zwiększenie trwałości urządzenia oraz uczynienie konserwacji prostszą.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *